Category Archives: Classic Rock

Ke Selvitë - Nexhmije Pagarusha - Nexhmije Pagarusha (Vinyl, LP, Album)

8 thoughts on “ Ke Selvitë - Nexhmije Pagarusha - Nexhmije Pagarusha (Vinyl, LP, Album)

 1. JoJozil
  Nga sot, Nexhmije Pagarusha me status të meritave të veçanta. Pas propozimit tim, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga sot Nexhmije Pagarusha do të ketë statusin e qytetares me merita të veçanta për shkak të kontributit të saj në promovimin e muzikës së mirëfilltë shqipe.
  Reply
 2. Mira
  Jan 08,  · NEXHMIJE PAGARUSHA ME 7 MAJ PATI DITELINDJEN E SAJ TE te! Pasi i kalova tere temat ne rubriken "Muzika Shqiptare", ne menyre qe mos e rihap nje teme qe do permbante titullin e kesaj kengetareje te shkelqyeshme, verrejta qe s'kishte shkruar askush per te mrekullueshmen Nexhmije. Une, me te pare nje tekst te shkruar ne nje gazete shqiptare qe kishte te beje pikerisht me .
  Reply
 3. Dacage
  Teksti dhe videoklipi i kenges Baresha nga Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha, Nemdžija Pagaruša. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare.
  Reply
 4. Zulkiran
  Nexhmije Pagarusha ‎ Nexhmije Pagarusha PLOČA5, OMOT 5-Label: PGP RTB ‎ – LP Format: Vinyl, LP, Album Country: Yugoslavia Released Genre: Folk, World, & Country Style: Folk ss Tracklist A1 Nji Lule Choir – Kori E Radio Prishtinë s Conductor – B. Vojnoviç * Orchestra – Orchestra E Radio Prishtinë s Written-By – R. Mullaj*.
  Reply
 5. Meztill
  Check out Nexhmije Pagarusha by Nexhmije Pagarusha on Amazon Music. Stream ad-free or purchase CD's and MP3s now on idesscenbipeasersuririwhosuma.xyzinfo
  Reply
 6. Akisida
  Nexhmie Pagarusha - Ke Selvitë. Nexhmie Pagarusha - Baresha Nexhmie Pagarusha - Çil Njat Zemër Plot Kujtime. Nexhmije Pagarusha - Eni Dasmore Nexhmije Pagarusha - Hajde Te Dalim Kah Pazari. 8. Nexhmije Pagarusha - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja Dërgo një album».
  Reply
 7. Kagakus
  Dec 23,  · Nexhmije Pagarusha, legjenda e gjallë e këngës shqiptare, u lind më 7 maj të vitit në fshatin Pagarushë të Malishevës, pranë Prizrenit në Kosovë. Babai i Nexhmijes Veseli ishte një mësues dhe nëna e saj Sehide Pagarusha, ishte nga fshati fqinj Nishora, ishte një shtëpiake siç ishte zakon në atë kohë.
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *